Logo
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA
  1. Úvod
  2. Co by Vaše nová židle měla umět
Co by Vaše nová židle měla umět

Pro moderního člověka se sezení stalo nejdůležitější polohou. Až 14 hodin, tolik času strávíme sezením oproti jiným polohám, jako například ležení anebo při pohybu, a to v našem každodenním životě, nejen ve volném čase, ale samozřejmě i v kanceláři.

Zdravé sezení je také otázkou správného nastavení

Sezení je forma relaxace, puls a dech se zpomalují, spotřeba energie klesá, organismu se uklidňuje. To nám umožňuje soustředit se na intelektuální úkoly.

Avšak čím více trávíme času sezením, tím více trpíme svalovým napětím, bolestmi zad a oběhovými problémy - to je způsob, jak nám tělo říká , že nebylo utvořeno tak, aby zůstalo dlouho sedět. Pro tělo je dlouhodobé sezení těžkou prací, proto potřebuje inteligentní technologii, která nabízí individuální podporu a zvyšuje dynamičnost během sezení.

V následujících pár odstavcích Vám popíšeme, proč je důležité si vybrat správnou židli při dlouhodobém sezení, a také, jaké prvky by dle našeho názoru měla kvalitní židle určená pro dlouhodobé sezení určitě mít. 

Nastavení přítlaku opěradla

V závislosti na velikosti, hmotnosti a osobních preferencích uživatele, v sedě může být tlak opěradla individuálně nastaven nastavením síly pružiny.

 Díky pohyblivosti zádové opěrky můžete příjemně během práce měnit její přítlak, při krátkém odpočinku si sílu přítlaku povolit a užít si tak chvilku v záklonu naopak při potřebě soustředěnější práce nastavit větší přítlak a docílit tak větší podpory zad.

Toto “houpání” zádové opěrky je neskutečně důležité pro Vaše meziobratlové ploténky, díky neustálému pohybu snižujete jejich vertikální zatížení a ploténky dostávají potřebnou výživu.

Výškově nastavitelné opěradlo

Výšku opěradla lze  individuálně nastavit podle výšky uživatele, aby se dosáhlo optimální polohy bederní opěrky, která má být umístěna tak, aby poskytla dokonalou oporu bederní páteři. Pokud jste doposud neměli židli s možností nastavení bederní opěrky bude to pro Vás možná zezačátku trochu nezvyklé a třeba i nepohodlné, avšak po nějaké době ji ani nebudete vnímat a pocítíte, jak Vám pomáhá správně držet záda.Anatomicky tvarovaný sedák

Výklenek sedáku a zaoblená přední hrana zajišťují správné držení a správnou oporu pro dynamické sezení a navíc zabraňuje nevědomé sklouznutí dopředu.

 

Similární mechanika

Tato mechanika je patentem firmy Sedus, která se již více než 140 let zabývá správným a ergonomickým sezením. Similární mechanika spočívá v tom, že se sedadlo i opěrka zad pohybují plynule a synchronně s tělem, záda jsou tak podpírána v každé poloze sezení, s velmi velkým úhlem otevřením a prakticky nekonečným individuálním nastavením pro přizpůsobením tělesné hmotnosti. Nastavení se ovládá velmi jednoduše a snadně. Sezení na židli se similární mechanikou je obzvláště pohodlné. 

 

Nastavení sklonu sedadla

Normální poloha sedáku lze změnit až o 4 stupně, aby bylo možné sedadlo naklonit dopředu v souladu s ergonomickými doporučeními.


Posuvné sedadlo

Sedák lze posunout dopředu i dozadu a nastavit tak správnou oporu nohou v závislosti na výšce uživatele.

 

Nastavitelné područky

Ideální pozice nastavitelných područek by měla být výškově nastavitelná tak, aby úhel paže a lokte byl 90° područky vnímáme jako velmi důležitý prvek, pomáhají Vám správně do židle dosednout a především při práci potřebují svaly ramen a paží také správnou podporu, aby bylo dokonale možné se přizpůsobit uživateli a jeho různým úkolům jsou područky možné koupit v různých provedeních, a to výškově i bočně nastavitelné, s možností měnit jejich hloubku a v různých povrchových úpravách, od standardních plastových, až po příjemné gelové. 

 

Nastavitelná opěrka hlavy

Opěrka hlavy s nastavitelnou výškou a sklonem uvolňují a zabraňují napětí svalů krční páteře, výběrem židle s opěrkou hlavy a správným držením těla během sezení předcházíte nepříjemným bolestem hlavy a zad.

 

Dorsokinetické opěradlo

Dorsokinetické zavěšené opěradlo, další z patentů firmy Sedus, podporuje tělo při rotačních a postranních pohybech, zádová opěrka Vás následuje i ve výrazných pohybech do stran. Nabízí tak ještě větší mobilitu pro dynamické sezení a neustálou oporu. 

 

Sedo-liftová mechanika

Tento jedinečný prvek nastavení výšky sedadla s maximální pružinou do hloubky sedadla byl mezinárodně patentován firmou Sedus. v nejnižším nastavení zaručuje měkké odpružení, které je příjemné na sezení, na tuto mechaniku je záruka 30let.

 

Poraďte se s experty

Se správným výběrem židle Vám rádi pomůžeme na našem showroomu v Brně, kde si budete moci i konkrétní typy židlí vyzkoušet. Vysvětlíme Vám veškerá nastavení a ukážeme jednotlivé prvky, které jsou podle nás při Vašem výběru židle tak důležité.

Věříme, že si tu správnou židli nevyberete jen pouhým okem na internetu či krátkou návštěvou u nás, takovou židli je potřeba otestovat i na Vašem pracovišti.

Rádi Vám židli zapůjčíme a případně i pomůžeme s realizací Vaší kanceláře. Poskytujeme také poradenství v oblasti ergonomie, a tak s námi můžete zkonzultovat Vaše pracovní prostředí.

Spokojenost zákazníka je pro nás velmi důležitá, proto nás neváhejte kontaktovat s jakýmkoliv dotazem.