Logo
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA
  1. Úvod
  2. Židle
  3. Herman Miller

Židle Herman Miller

Herman Miller

Herman Miller je již více než stoletá společnost z Michiganu, která klade velký důraz na design, životní prostředí, komunitní služby a zdraví a pohodu zákazníků a zaměstnanců.

Charakteristickým znakem firmy Herman Miller se staly inovativní způsoby, jak zlepšit výkon organizací jejich zákazníků.

Vznik firmy Herman Miller

Herman Miller byl obchodník ze západního Michiganu, který pomáhal svému zeti, D.J. De Pree. V roce 1905 otevírá svůj business společnost The Star Furniture. D.J. De Pree byl jmenován ředitelem této společnosti a v roce 1923 společnost pojmenovává po svém tchánovi, a tak společnost dostává jméno Herman Miller.

V polovině 20. století se jméno Herman Miller stalo synonymem moderního nábytku. Ve spolupráci s legendárními designéry jako George Nelson a Rayem Eamesem, vytvořila společnost kousky, které se staly klasikou průmyslového designu.

Návrhářské ikony

V 70 letech 20. století se vliv společnosti George Nelsona na Hermana Millera postupně snižoval, když do společnosti vstoupili noví návrháři, včetně Dona Chadwicka a Billa Stumpfa, ti společně vytvářeli křeslo Equa, které je stále široce uváděno na trh.

O 20 let později spolu tito dva návrháři vyvinuli snad nejúspěšnější židli Aeron.

Od té doby společnost spolupracovala s některými z nejvýznamnějších designéru na světě, jako Alexander Girard, Isamu Noguchi, Robert Propst, Bill Stumpf, Don Chadwick, Ayse Birsel, Studio 7.5, Yves Béhar, Doug Ball a mnoho dalších talentovaných designérů. V té době vznikaly kousky, které se rozhodně mohou řadit mezi výjimečné a inovátorské produkty moderní kanceláře.

Mezi jejich velmi významné produkty patří židle Equa, Aeron, stůl Noguchi, pohovka Marshmallow a křeslo Eames Lounge.

Rodina Herman Miller

Skupina Herman Miller je rodina individuálně pulzujících značek, které se věnují rafinovanému řešení problémů. Jak se Herman Miller vyvíjel v průběhu své 100 leté historie, spojil své síly se značkami, které sdílejí stejný závazek ke skvělému designu a podporují zdraví a pohodu jejich zákazníků a zaměstnanců.

V dnešní době je společnost, kromě klasických kusů nových designů pro domácnost, uznávaným inovátorem v moderním vybavení interiéru, řešení pro zdravotnická prostředí a související technologie a služby. Se svým sídlem společnosti v Zeelandu v Michiganu a výrobními zařízeními ve Spojených Státech, Itálii, Velké Británii a Číně, spolupracují na návrhu vybudování lepšího světa kolem Vás.

Ohleduplný k životnímu prostředí a jeho udržitelnosti

Společnost Herman Miller věří, že budoucí kvalita lidského života závisí, jak na ekonomické vitalitě, tak na zdravém a udržitelném přírodním prostředí. Tyto cíle nevidí jako vzájemně se vylučující, ale neoddělitelně propojené. Budoucnost lidstva závisí na uspokojení potřeb rostoucí globální populace a na posílení a ochraně ekosystému, na kterém závisí celý život.

Proto v roce 2014 zavedli řadu enviromentálních cílů, které zahrnovaly například nulovou provozní stopu a 100% obnovitelnou elektrickou energii. O deset let později těchto cílů téměř dosáhli, kdy stopu snížili o celých 91% a 100% elektrické energie pocházelo z obnovitelných zdrojů. Vzhledem k pokroku, kterého dosáhli, věří, že je čas rozšířit úsilí při prosazování životního prostředí.

Ergonomicky dokonalá ikona kancelářských židlí

Herman Miller se stal ikonou v návrhu kancelářských židlí. Jejich kancelářské židle splňují vysoké požadavky pro ergonomii a dlouhodobé sezení, a to ještě nemluvě o jejich nadčasovém designu, který sklízí jedno ocenění za druhým. Ikonické židle, jako například Aeron, Mirra, Embody či Sayl najdete i u nás na eshopu.  

Potřebujete poradit s výběrem židle?

Eva Vašinová
Eva Vašinová
+420 739 616 634 (Po-Pá, 9-17 hod.)